ОБҐРУНТУВАННЯ технічних та якісних характеристик закупівлі робіт, розміру бюджетного призначення, очікуваної вартості предмета закупівлі «Реконструкція корпусу №1 Доброславського закладу дошкільної освіти (ясла-садок) "Країна мрій"
УПРАВЛІННЯ ОСВІТИ, КУЛЬТУРИ, ТУРИЗМУ, МОЛОДІ ТА СПОРТУ
ДОБРОСЛАВСЬКОЇ СЕЛИЩНОЇ РАДИ ОДЕСЬКОГО РАЙОНУ ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСТІ
ОБҐРУНТУВАННЯ
технічних та якісних характеристик закупівлі робіт, розміру бюджетного призначення, очікуваної вартості предмета закупівлі
(оприлюднюється на виконання постанови КМУ № 710 від 11.10.2016 «Про ефективне використання державних коштів» (зі змінами))
Управління освіти, культури, туризму, молоді та спорту Доброславської селищної ради (далі – Замовник).
Назва предмета закупівлі із зазначенням коду за Єдиним закупівельним словником (у разі поділу на лоти такі відомості повинні зазначатися стосовно кожного лота) та назви відповідних класифікаторів предмета закупівлі й частин предмета закупівлі (лотів) (за наявності): «Реконструкція корпусу №1 Доброславського закладу дошкільної освіти (ясла-садок) "Країна мрій" Доброславської селищної ради Одеського району Одеської області за адресою:67500, Одеська область, Одеський район, смт. Доброслав, вул. Київська, буд. 19. Коригування.» - Код ДК 021:2015: 45454000-4 – Реконструкція.
Обґрунтування обсягів закупівлі.
Обсяги обґрунтовуються відповідно до фактичної потреби у виконання заходів з реконструкції корпусу №1 Доброславського закладу дошкільної освіти (ясла-садок) "Країна мрій" Доброславської селищної ради Одеського району Одеської області за адресою:67500, Одеська область, Одеський район, смт. Доброслав, вул. Київська, буд. 19. Коригування для належного функціонування Замовника, що відповідно охоплені робочим проектом і підтверджені експертним звітом (позитивним) №ЕК-5072/06-23 від 30 червня 2023 року.
Кількість – 1 робота.
Строк виконання робіт – до 01.12.2025 року
Класи наслідків (відповідальності) об’єктів СС2.
Технічні та якісні характеристики предмета закупівлі, відповідають технічним умовам та стандартам, передбаченим законодавством України, діючими на період виконання робіт. Роботи повинні бути виконанні з дотриманням технологічних процесів будівництва, відповідати вимогам будівельних норм, правилам та стандартам встановленим для виконання такого виду робіт, матеріальні ресурси, що використовуються для їх виконання, повинні відповідати Кошторисним нормам України, затверджених наказом Мінрегіонбуду України від 01.11.2021 №281, іншим нормативно-правовим актам і нормативним документам у галузі будівництва, науково-проектній документації та умовам Договору, з метою забезпечення надійності, міцності, стійкості і довговічності конструкцій, монтажу технологічного та інженерного обладнання/матеріалів. Вартість робіт визначається з урахуванням наказу Мінрегіону від 01.11.2021 № 281 «Про затвердження кошторисних норм України у будівництві» та Кошторисних норм України «Настанова з визначення вартості будівництва».
Розмір бюджетного призначення визначено відповідно до затвердженого кошторису та наявної потреби у реконструкції корпусу №1 Доброславського закладу дошкільної освіти (ясла-садок) "Країна мрій" Доброславської селищної ради Одеського району Одеської області за адресою:67500, Одеська область, Одеський район, смт. Доброслав, вул. Київська, буд. 19. Коригування.
Обґрунтування очікуваної ціни закупівлі: розрахунок очікуваної вартості предмета закупівлі проведено відповідно рекомендаціям Наказу Мінекономіки від 18.02.2020р. №275 «Про затвердження примірної методики визначення очікуваної вартості предмета закупівлі» з урахуванням проектно-кошторисної документації.
Фінансування робіт здійснюється за рахунок:
Кошти спеціального фонду державного бюджету (кошти ЄІБ) – 183 366 892,00 грн. з ПДВ грн.
Кошти спеціального фонду державного бюджету (кошти ЄІБ) без ПДВ – 80%, кошти місцевого бюджету (покриття ПДВ) – 20%
Фінансування узгоджено на підставі фінансової угоди (далі – Фінансова Угода) між Україною та Європейським інвестиційним банком щодо реалізації:
- Програми з відновлення України (далі – ПВУ, ратифікованою Законом України від 14 липня 2021 р. № 1645-IX) , та які описані у Керівних принципах імплементації Програми, схвалених ЄІБ як такі, що відповідають Керівництву ЄІБ із закупівель.
Код 3142 „ Реконструкція та реставрація інших об’єктів”.
Порядок оплати: Оплата за виконані роботи здійснюється шляхом попередньої оплати (авансу) і поточних платежів.
Проміжні розрахунки за виконані роботи здійснюються Замовником в межах не більш як 95 (дев’яносто п’яти) відсотків їх загальної вартості за Договірною ціною на підставі підписаних актів приймання виконаних будівельних робіт (Форми – КБ-2в), довідок про вартість виконаних будівельних робіт та витрат (Форми – КБ-3), та/або підписаних актів приймання-передачі обладнання і рахунку на оплату. Акти приймання виконаних будівельних робіт (Форми - КБ-2в), довідки про вартість виконаних будівельних робіт та витрат (Форми - КБ-3), акти приймання-передачі обладнання підписуються Замовником за наявності у нього всіх необхідних виконавчих документів.
Підрядник надає разом із формами КБ-2в, КБ-3 (у 4-х примірниках) Замовнику до 25 числа поточного місяця на паперових і магнітних носіях документи, що підтверджують виконання робіт, всю необхідну виконавчу документацію (сертифікати на застосовані матеріали, паспорти на конструкції та обладнання, гарантійні документи, акти на приховані роботи, документи, що підтверджують фактичні витрати на відрядження, та ін.), відомість ресурсів, яка підписана головним бухгалтером або керівником підприємства та підтверджена печаткою, а також реєстр накладних застосованих матеріалів і устаткування із зазначенням вартості, завірений підписом керівника і печаткою.
Попередня оплата:
Замовник має право здійснити попередню оплату (аванс) з урахуванням вимог постанов Кабінету міністрів України від 27 грудня 2001 р. № 1764 «Про затвердження Порядку державного фінансування капітального будівництва» (зокрема п.19 Порядку) та від 04 грудня 2019 року № 1070 «Деякі питання здійснення розпорядниками (одержувачами) бюджетних коштів попередньої оплати товарів, робіт і послуг, що закуповуються за бюджетні кошти», у розмірі не більше ніж 30 відсотків від вартості річного обсягу робіт. Підрядник зобов'язується використати одержаний аванс на придбання і постачання необхідних для виконання робіт матеріалів, конструкцій, виробів протягом трьох місяців після одержання авансу. По завершенні тримісячного терміну невикористані суми авансу повертаються замовнику.
У разі вимоги Підрядником попередньої оплати (авансу), Підрядник до надання Замовнику рахунку (інвойсу) на попередню оплату (авансу) (або разом з ним) має надати Замовнику безвідкличну банківську гарантію повернення попередньої оплати (авансу) на суму, еквівалентну сумі попередньої оплати (авансу), з терміном дії до повного зарахування попередньої оплати (авансу) згідно актів приймання виконаних будівельних робіт або повернення Підрядником суми попередньої оплати (авансу) згідно з пунктом 12.4 Договору, але не менше 4 (чотирьох) календарних місяців (у тому числі 30 (тридцять) днів для реалізації Замовником права отримання коштів цієї гарантії). Умови гарантії можуть передбачати пропорційне зменшення суми гарантії на суми прийнятих робіт згідно актів приймання виконаних будівельних робіт.
Оплата за виконані роботи:
Оплата за виконані роботи здійснюється протягом 45 днів з моменту виконання робіт та отримання Замовником нижченаведених документів про виконання робіт.
Підрядник надає разом із формами КБ-2в, КБ-3 (у 4-х примірниках) Замовнику до 25 числа поточного місяця на паперових і магнітних носіях документи, що підтверджують виконання робіт, всю необхідну виконавчу документацію (сертифікати на застосовані матеріали, паспорти на конструкції та обладнання, гарантійні документи, акти на приховані роботи, документи, що підтверджують фактичні витрати на відрядження, та ін.), відомість ресурсів, яка підписана головним бухгалтером або керівником підприємства та підтверджена печаткою, а також реєстр накладних застосованих матеріалів і устаткування із зазначенням вартості, завірений підписом керівника і печаткою.
Кінцеві розрахунки між Замовником та Підрядником у розмірі 5 (п’яти) відсотків від Договірної ціни здійснюються у термін до 45 (сорока п’яти) календарних днів після реєстрації декларації про готовність Об'єкта до експлуатації.
Вартість виконаних робіт, що підлягають оплаті визначаються із урахуванням обсягів виконаних робіт, по усіх складових вартості робіт, розрахованих у договірній ціні, підтверджених відповідними документами.
У разі виявлення невідповідності робіт, пред'явлених до оплати, встановленим вимогам, завищення їх обсягів або неправильного застосування кошторисних норм, поточних цін та інших помилок, що вплинули на ціну виконаних робіт, Замовник має право за участю Підрядника скоригувати суму, що підлягає сплаті.
Сторони погоджуються, що за цим Договором Замовник має право відстрочення оплати виконаних робіт, період відстрочення оплати виконаних робіт за цим Договором рахується з дня припинення або скасування воєнного стану в Україні і 180 (ста вісімдесяти) календарних днів після такого припинення або скасування.
Пунктом 14 Постанови Кабінету Міністрів України від 12 жовтня 2022 р. № 1178 «Про затвердження особливостей здійснення публічних закупівель товарів, робіт і послуг для замовників, передбачених Законом України “Про публічні закупівлі”, на період дії правового жиму воєнного стану в Україні та протягом 90 днів з дня його припинення або скасування» зі змінами (далі – Постанова про особливості) визначено:
«Закупівля відповідно до цих особливостей здійснюється замовником на підставі наявної потреби або у разі планової потреби наступного року (планових потреб наступних періодів). Запланована закупівля, незалежно від її вартості, включається до річного плану закупівель замовника відповідно до статті 4 Закону.».
Законом не встановлено обов’язку замовника складати та затверджувати річний план закупівель на підставі кошторису (в т.ч. тимчасового кошторису). При визначенні очікуваної вартості предмета закупівлі замовники можуть виходити із планових вартісних показників (очікуваної вартості), потреби тощо.
Якщо закупівля здійснена з урахуванням планової потреби у товарах, роботах та послугах на рік, то на початку нового бюджетного року, навіть, за наявності тимчасового індивідуального кошторису замовник у договорах про закупівлю може зазначити суму договору відповідно до ціни тендерної пропозиції, яку визначено найбільш економічно вигідною за результатами аукціону або ціни пропозиції на переговорах (переговорна процедура) та взяти зобов’язання щодо оплати частини предмета закупівлі в межах доведеної суми, передбачивши умову щодо оплати залишку предмета закупівлі виключно за наявності коштів з постійним кошторисом. Таку позицію, висвітлено за листом інформаційного характеру Мінекономрозвитку України «Щодо планування закупівель» №3302-06/29640-06 від 14.09.2016 року.
Відтак, згідно статті 4 Закону: «Планування закупівель здійснюється на підставі наявної потреби у закупівлі товарів, робіт і послуг. Заплановані закупівлі включаються до річного плану закупівель (далі - річний план).
Річний план та зміни до нього безоплатно оприлюднюються замовником в електронній системі закупівель протягом п’яти робочих днів з дня затвердження річного плану та змін до нього.
Закупівля здійснюється відповідно до річного плану.»
Також Мінекономіки України оприлюднено на веб-сайті Prozorro Інфолист № 3304-04/54160-06 від 03.09.2020 року «ЩОДО ПЛАНУВАННЯ ЗАКУПІВЕЛЬ» за посиланням https://infobox.prozorro.org/news-mert/shchodo-planuvannya-zakupivel-1
Вказаним листом Мінекономіки України підтвердило, що закупівля може відбуватись без наявного обсягу коштів на покриття потреби, керуючись документально засвідченим фактом потреби замовника в здійсненні такої закупівлі: «Таким чином, ураховуючи, що Закон не містить заборон щодо проведення закупівель до набрання чинності Закону про Державний бюджет України, затвердження кошторису, плану використання бюджетних коштів, фінансового плану підприємства, замовник для забезпечення невідкладних потреб у товарах, роботах і послугах у наступному році, може наприкінці поточного року (або на початку наступного року) розпочати закупівлю за відповідним предметом закупівлі.
Водночас при укладанні договору про закупівлю за результатом процедури розпоряднику (одержувачу) бюджетних коштів необхідно обов’язково враховувати вимоги частини першої статті 23 БКУ та частини четвертої статті 48 БКУ, які забороняють взяття розпорядниками (одержувачами) бюджетних зобов’язань та здійснення платежів без відповідних бюджетних асигнувань, що в свою чергу надаються відповідно до встановлених бюджетних призначень.
Тому, в проекті договору про закупівлю та договорі про закупівлю замовнику необхідно передбачити відповідний порядок виникнення договірних зобов’язань в залежності від реального фінансування.»
Вартість робіт визначається з урахуванням наказу Мінрегіону від 01.11.2021 № 281 «Про затвердження кошторисних норм України у будівництві» та Кошторисних норм України «Настанова з визначення вартості будівництва».
Підставою для формування потреби та обґрунтування розміру витрат Замовником і далі визначення очікуваної вартості по даній закупівлі був розмір кошторисних призначень, затверджений Замовником станом на дату оголошення закупівлі в сумі 183 366 892,00 грн. з ПДВ.
Поряд з цим, позитивний ЕКСПЕРТНИЙ ЗВІТ №ЕК-5072/06-23 від 30 червня 2023 року (Реєстраційний номер EX01:7292-1383-4585-8389) щодо розгляду проектної документації за робочим проектом реконструкції корпусу №1 Доброславського закладу дошкільної освіти (ясла-садок) "Країна мрій" Доброславської селищної ради Одеського району Одеської області за адресою:67500, Одеська область, Одеський район, смт. Доброслав, вул. Київська, буд. 19. Коригування, яким визначена Загальна кошторисна вартість, передбачена наданою кошторисною документацією, в поточних цінах станом на 30 червня 2024 року у сумі 188996,087 тис. грн. у тому числі:
- будівельні роботи – 142180,785 тис. грн.,
- устаткування - 11890,977 тис. грн.
- інші витрати – 34906,225 тис. грн.
Таким чином у ході формування проекту підсумкова вартість проекту, якому підлягає закупівля складає = 183 366 892,00 грн. з ПДВ.
За результатами розгляду проектної документації на будівництво встановлено, що зазначену документацію розроблено відповідно до вихідних даних на проектування з дотриманням вимог до з питань кошторисної частини проектної документації; з питань міцності, надійності, довговічності; з питань санітарного і епідеміологічного благополуччя населення; з питань експлуатаційної безпеки; з питань охорони праці; з питань екології; з питань пожежної безпеки; з питань техногенної безпеки; з питань енергозбереження; з питань інженерно-технічних заходів цивільного захисту; з питань створення умов для безперешкодного доступу осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення; з питань інженерного забезпечення ; архітектурно-планувальні рішення і може бути затверджено (схвалено) в установленому порядку з такими техніко-економічними (технічними) показниками:
Показники |
Од. виміру |
Кількість |
|
До реконструкції |
Після реконструкції |
||
Вид будівництва |
Реконструкція |
||
Площа ділянки |
га |
0.9025 |
0.9025 |
Корпус № 1 |
|||
Загальна площа приміщень |
м2 |
571,00 |
2372,24 |
Корисна площа |
м2 |
571,00 |
2273,11 |
Розрахункова площа |
м2 |
516,20 |
1888,06 |
Площа забудови |
м2 |
727,80 |
980,04 |
Будівельний об’єм, в т.ч. |
м³ |
23740 |
9329,45 |
- вище позн. 0,000 |
м³ |
23740 |
6377,45 |
- нижче позн. 0,000 |
м³ |
- |
2952,00 |
Поверховість |
поверх |
1 |
2 |
Ступінь вогнестійкості |
ступінь |
III |
II |
Котельня |
|||
Загальна площа приміщень |
м2 |
24,50 |
78,72 |
Площа забудови |
м2 |
33,30 |
100,80 |
Будівельний об’єм |
м³ |
90,00 |
339,00 |
Поверховість |
поверх |
1 |
1 |
Ступінь вогнестійкості |
ступінь |
III |
II |
Загальна кошторисна вартість |
тис.грн. |
188996,087 |
|
будівельні роботи |
тис.грн. |
142180,785 |
|
устаткування, меблів та інвентарю |
тис.грн. |
11890,977 |
|
інші витрати |
тис.грн. |
34906,225 |
Примітка 2. Напрями експертизи зазначають відповідно до 8.6.
Примітка 3. Техніко-економічні показники зазначають відповідно до додатків И, К, Л ДБН А.2.2-3 [10].
Обов’язковий додаток до експертного звіту на 27 аркушах
Примітка 4. Обов’язковий додаток складають відповідно до 9.1.1.
Примітка.
*ціни та матеріальні ресурси прийняті за даними замовника відповідно п.4.9 КНУ
«Настанова з визначення вартості будівництва».
** з виходом даного звіту експертний звіт від 24 вересня 2021 року № ЕК-4361/09-21 вважати таким що втратив чинність.
Кошторисна частина проектної документації
Заявлена кошторисна вартість, передбачена зведенням витрат, у поточних цінах станом на 02.06.2023 року складала 198339,258 тис. грн., в тому числі: будівельні роботи - 148039,573 тис. грн.; устаткування, меблів та інвентарю - 12392,087 тис.грн.; інші витрати - 37888,731 тис. грн.
За результатами розгляду кошторисної документації і зняття зауважень встановлено, що зазначена документація, яка враховує обсяги робіт, передбачені проектом, складена відповідно до вимог КНУ «Настанова з визначення вартості будівництва».
Загальна кошторисна вартість будівництва, передбачена зведенням витрат, у поточних цінах станом на 30.06.2023 року складає 188996,087 тис. грн., у тому числі: будівельні роботи - 142180,785 тис. грн.; устаткування, меблів та інвентарю - 11890,977 тис.грн.; інші витрати - 34906,225 тис. грн.
Примітка: *ціни та матеріальні ресурси прийняті за даними замовника відповідно п.4.9 КНУ «Настанова з визначення вартості будівництва»;
*з виходом даного експертного звіту
В процесі розгляду робочого проекту за зауваженнями експертів Одеської філії ДП «НДІпроектреконструкція», проектною організацією за погодженням із Замовником в проект та пояснювальну записку внесені зміни та доповнення.
Експертиза робочого проекту виконана відповідно до процедури, яка визначена «Настановою з організації проведення експертизи проектної документації на будівництво» ДСТУ 8907:2019 та «Порядку затвердження проектів будівництва і проведення їх експертизи», затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 11 травня 2011 року № 560.
При прийняті рішень враховані зміни, які передбачені Постановою Кабінету Міністрів України від 07.06.2017г. № 403
«Про внесення змін до Порядку затвердження проектів будівництва і проведення їх експертизи», а також Закону України
№ 1817-VIII від 17.01.2017р. «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення містобудівної діяльності», як об'єкта, що відноситься до класу наслідків (відповідальності) СС2 (середні наслідки).
Відповідальність за дотримання в проекті зазначених вимог, за відповідність проектної документації вихідним даним, вимогам державних стандартів, норм і правил несе проектна організація, що розробила проектну документацію, а також головний інженер проекту відповідно до статті 26 Закону України «Про архітектурну діяльність».
Замовник експертизи несе відповідальність згідно із законодавством за достовірність документів, поданих для проведення експертизи.
Відповідальність за внесення змін в усі примірники проекту, в тому числі при внесені проектної документації до Єдиної державної електронної системи у сфері будівництва (ЄДЕССБ), покладається на генпроектувальника та замовника.
Примітка: За результатами проведеної експертизи експертний звіт від
24 вересня 2021 року № ЕК-4361/09-21 «Реконструкція корпусу № 1 Доброславського закладу дошкільної освіти (ясла-садок) «Країна мрій» Доброславської селищної ради Одеського району Одеської області за адресою: 67500, Одеська область, Одеській район, смт. Доброслав, вул. Київська, буд,19» вважати таким що втратив чинність.
За результатами розгляду кошторисної документації та зняття зауважень встановлено, що зазначену документацію, яка враховує обсяги робіт, передбачені робочим проектом, складено згідно з наказом Мінрегіону від 25.06.2021 № 162 «Деякі питання ціноутворення у будівництві», зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 17.09.2021 за №1225/36847, та Кошторисними нормами України «Настанова з визначення вартості будівництва», затвердженими наказом Мінрегіону від 01.11.2021 №281.
Виходячи із вказаного роботи, що складають предмет закупівлі мають очікувану вартість: 183 366 892,00 грн. з ПДВ.
З огляду на вказане очікувана вартість закупівлі відповідає експертному звіту щодо розгляду кошторисної частини проектної документації.
Нормативно-правові акти, що формують підстави застосування процедури відкритих торгів з особливостями:
- Закон України “Про публічні закупівлі” №922-VIII від 25.12.2015 року, в редакції від 19.04.2020 №114-IX в редакції зі змінами до Закону України "Про публічні закупівлі" та інших законодавчих актів України щодо здійснення оборонних та публічних закупівель на період дії правового режиму воєнного стану» №7163 від 14.03.2022 року, зокрема в частині дії пунктів 37-38 розділу Х “Прикінцеві та перехідні положення” Закону;
2. Постанова Кабінету Міністрів України від 12 жовтня 2022 р. № 1178 «Про затвердження особливостей здійснення публічних закупівель товарів, робіт і послуг для замовників, передбачених Законом України “Про публічні закупівлі”, на період дії правового режиму воєнного стану в Україні та протягом 90 днів з дня його припинення або скасування».
3. Лист Мінекономіки України «Щодо особливостей здійснення публічних закупівель на період дії правового режиму воєнного стану та протягом 90 днів з дня його припинення або скасування» № 3323-04_70997-06 від 20.10.2022 року.